Güncel

İlk milli deniz topu teste hazır!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İstanbul Tersanesi Komutanlığı ile Makine ve Kimya Endüstrisi AŞ’nin (MKE) geliştirdiği ilk milli deniz topunun, liman ve deniz testlerine hazır hale getirildiğini duyurdu.ANKARA (İGFA) – İstanbul Tersanesi Komutanlığı ile MKE’nin geliştirdiği ilk milli deniz topu, liman ve deniz testlerine hazır hale getirildi.
Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, bakanlığın tasarım ve performans sorumluluğunda, Tersaneler Genel Müdürlüğümüze bağlı İstanbul Tersanesi Komutanlığı ve MKE tarafından geliştirilen ilk 76/62 mm milli deniz topunun TCG AKHİSAR’a (P-1220) monte edilerek liman ve deniz testlerine hazır hale getirildiği duyuruldu.
Bakanlık, paylaşımında ilk milli deniz topuna ilişkin görüntülere de yer verdi.
Millî Savunma Bakanlığı tasarım ve performans sorumluluğunda; Tersaneler Genel Müdürlüğümüze bağlı İstanbul Tersanesi Komutanlığı ve MKE AŞ ile birlikte geliştirilen ilk 76/62 mm Millî Deniz Topumuz TCG AKHİSAR’a (P-1220) monte edilerek liman ve deniz testlerine hazır hâle… pic.twitter.com/jB8q0QGm4D— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) April 21, 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir