GüncelYaşam

‘Türkiye Pavyonu’na uluslararası basın ilgisi

Venedik Bienali’nin ana sergi mekânlarından Arsenale’de yer alan Türkiye Pavyonu açılışına yoğun ilgi gösterildi. Sergi, 24 Kasım’a kadar ziyaretçiye açık olacak.İSTANBUL (İGFA) – Dünyanın en önemli sanat etkinliklerinden Venedik Bienali 60. Uluslararası Sanat Sergisi kapılarını açtı.
Venedik Bienali’nin ana sergi mekânlarından Arsenale’de yer alan Türkiye Pavyonu açılışına yoğun ilgi gösterildi. 24 Kasım’a kadar gezilebilecek Türkiye Pavyonu, sanatçı Gülsün Karamustafa’nın mekâna özel yeni yerleştirmesi Oyuk ve Kırık Dökük: Bir Dünya Hâli’ne evsahipliği yapıyor.
TÜRKİYE PAVYONU ULUSLARARASI BASININ ODAĞINDA
Aralarında Wallpaper, Art Asia Pasific, Frieze, Art News, Artlyst, Architectural Digest Middle East ve Designboom gibi dünyaca ünlü sanat yayınlarının yer aldığı uluslararası basın Türkiye Pavyonu’nu Venedik Bienali’nde görülmesi gereken sergiler arasında gösterdi. Türkiye Pavyonu ayrıca, Art Review ve The Telegraph’ta yayımlanan değerlendirme yazılarında yer aldı.
İKSV’nin koordinasyonunu üstlendiği Türkiye Pavyonu, TC Dışişleri Bakanlığı himayesinde, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Türk Hava Yolları ana sponsorluğu ve havayolu partnerliğinde, SAHA Derneği’nin prodüksiyon ve yayın desteğiyle gerçekleştiriliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir